Dworzec Świebodzki – część czwarta

Część czwarta i ostatnia.

Być może stojący na Dworcu parowóz jest jakimś pomysłem na jego zagospodarowanie… Być może Muzeum Parowozów, albo bardziej ogólnie Muzeum Kolejncitwa to jakiś pomysł na wykorzystanie Dworca do czegoś lepszego niż targowisko.
No chyba, że znowu zaczną stamtąd odjeżdżać pociągi…

Za Gazetą Wrocławską – Polska:

Niedzielne zakupy na bazarze na terenie wrocławskiego Dworca Świebodzkiego będziemy mogli zrobić tylko do końca roku. Później targo wisko zostanie zlikwidowane. A to na Niskich Łąkach zniknie już pod koniec marca.

Teren wokół Dworca Świebodzkiego będziemy dzierżawić tylko do końca 2008 roku – przyznaje Grażyna Kopania z PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami, do której należy plac. A na sam dworzec być może w przyszłości znów będą przyjeżdżały pociągi. Plany zakładają, że Świebodzki może być jedną ze stacji szybkiej miejskiej kolejki.

Z kolei targ na Niskich Łąkach zniknie z powodu zbliżających się mistrzostw Euro 2012. Niskie Łąki staną się z powrotem obiektem sportowym – tłumaczy Waldemar Biskup, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu, które od lipca,w miejsce MOSiR-u, zarządza terenem.

Planujemy modernizację obiektu, m.in. płyty głównej boiska i pomieszczeń, które znajdują się obokniego – zdradza Biskup. Zamknięcie targowiska planowano od kilkumiesięcy. Początkowo kupcy mieli opuścić teren do końca 2007 roku.Na ich prośbę przedłużyliśmy termin o trzy miesiące – opowiada dyrektor.

Gdzie podzieją się kupcy? Prawdopodobnie część z nich trafi na ulicę Giełdową. Tam, na terenie Dolnośląskiego Centrum Hurtu RolnoSpożywczego, już w tę niedzielę zacznie działać Giełda Dolnośląska. Ma być czynna co tydzień od godziny 8 do 14.

Organizujemy w tym miejscu pięć razy do roku OldtimerbazaR, czyli giełdę motocykli i zabytkowych pojazdów – wyjaśnia Piotr Kawałek z firmy PKSerwis, która będzie odpowiedzialna za nowy bazar.

Umowę podpisano już dwa lata temu, kiedy zapowiadano likwidację targowiska na Dworcu Świebodzkim. Na zapowiedziach się jednak wtedy skończyło. Bazar działał dalej, a do nas – niestety – wystawcy nie przenieśli się. Teraz powinno być inaczej – ma nadzieję Kawałek.

Na razie zainteresowanie nowym targowiskiem jest znikome. Na najbliższą niedzielę zapowiedziało się dotąd tylko 18 wystawców. Niewykluczone, że nowi pojawią się w ostatniej chwili. Do marca kupcy mogą handlować tam bez żadnych opłat. Problemem może być jednak dojazd klientów. W okolice Giełdowej, i Karmelkowej, która jest w remoncie, trudno się dostać.

W październiku prace drogowe powinny się już jednak skończyć, pozostaje nam więc czekać – mówi z nadzieją Kawałek.

Tekst: Justyna Kościelna

Źródło.

Parowóz na Świebodzkim (I)

Parowóz na Świebodzkim (II)

Parowóz na Świebodzkim (III)

Parowóz na Świebodzkim (IV)

Trochę pordzewiały…

Parowóz na Świebodzkim (V)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s